39 Kalamış Marina; Evimizden Otele Dönüşüm Hikâyesi…

Kalamış; İstanbul’un değişmeyen yüzü…
Sessiz, sakin ama derin serinliği ile huzurun tanımıydı. Geçmişten gelen bu tanımlama otelin yerinde olan evimizde yaşadığımız süreçte bizim içinde geçerli oldu.
Mahalle kültürü, paylaşma, yardımlaşma gibi değerleri günümüzde bile bulacağımız özel semtlerden biridir Kalamış.
Bu slogan ile bu değerleri hatırlatmak ve korumak ilk çıkış noktamız oldu.
Daha açılmadan mahallenin taksi durağından aldığımız hayırlı olsun çiçeği, açılışta yetmeyen tabak, çatal, bıçak gibi eksikleri bize hızlıca çözen mahalledeki diğer restoranlar…
Vale hizmeti veren dostlarımız, acil durumlarda hep yardıma koşanlar olarak mahallenin güven ve sevgisini kazananlar…
Bu kadar güzel ve değerli anılar sonrası koruduğu değerlerine değer katmak için “Urban Oasis” konsepti ile şehirde vaha olarak var olduğumuz yere güzel bir dönüşüm hikayesiyle geliyoruz diyerek, 7 yıl önce başladığımız bu sancılı sürece 2020’ye girmeden nokta koymak istedik.

12 Aralık 2019 Açılış

Özellikle nüfus cüzdanımda yazılı olan doğum tarihinde olmasını, llHerkese nasip olmaz.” dediğim iki doğum günüme sahip çıkarak kutlamalar yapmayı, bu sene otelin açılışı ile taçlandırmak istedik.
Meğerse bu tarih, dolunaya denk gelmesi ile astrolojide; yeni başlangıçlar gibi birçok iyi niyetin, bereketin, vazgeçmeler gibi yeni kısmetlerin dönüm noktasıymış. Bilmeden bu doğanın bereketine rastlaması, beklemenin hayırlı olduğunun işareti olarak yorumladık ve yeni başlangıçlara kucak açtık.
7 yıl önce başladığımız bu yolculuk elimizde olmayan eksiler ile ülkenin ve dünyanın siyasi, ekonomik koşullarından payına düşenden fazlasını aldı.
Biz ne mi yaptık? Beklemeyi,dayanmayı,tüm koşulları hissetmeyi, moralimizi bozmamayı, hiçbir şey olmamış gibi yola devam etmeyi (ne kadar becerebildik kısmı bizde saklı) seçmemize rağmen yara almaktan, canımızın yanmasından, gereksiz söylemleri duymaktan kendimizi koruyamadık.

Sonuç mu ?

Doğru zaman için beklemenin, zamana teslim olmanın güzelliği ile otelimize kavuştuk.

Bu sektörü biliyor musunuz?

Duyduğumuz deli soruların başında çok beklediniz, niye beklediniz, hala niye açamadınız, sektörü biliyor musunuz, siz mi işleteceksiniz gibi uzayan motive etmekten çok vaz geçirmeyi masaya koyan sorular…

Göz ardı edilen şey bizim iş yapış şeklimiz, tutkumuz, hayırların ,engellerin fırsat oluşuna inancımız, bilmediklerimizin peşinden koşma arzumuz, denemeden karar vermeyen yanımız ve 92 yılından beri Güvensan Tesis Hizmetleri tecrübemiz ve müşterimizi memnun etme önceliğimiz.
Küçük öyküler, büyük kalpler yaratmak için birebirdir.

Otelcilik Anlayışımız…

Otelcilik bizim için paylaşmaktır, misafirperverliktir ve keyfin konforlu sunumudur.

“Sektörün hikayesi mi?” yoksa “Kendi hikayemizi sektöre uygulamak mı?” kısmında ikincisini seçtik. Bugüne kadar yaptığımız tüm girişimlerde dayatılanı değil arzu edileni, beklentiler üzerinde hizmet sunmayı ilke edindik.

Otel odalarında genellikle kapıyı açtığımızda insanı ilk yalnızlık duygusu kaplar. Biz ise açılan o kapının, odanın sıcaklığı ile sizi sarıp sarmalamasına, yalnızlığın değil de dostunuzun evinde ağırlanma duygusunun olmasına dikkat ettik.

Burada konaklayacak, bu restoranda yiyip, içecek herkesten bir şey öğreneceğimiz kesin. Her geri bildirim bizi daha da geliştirecek, mutlu edecek ve varlığımızın devamlılığına hizmet edecektir.

İyi ki bu güzel semtin, İstanbul’un, 39’un bir parçası oldunuz. Çünkü bu binanın öncesinde burası bizim evimizdi, şimdi ise sizin…

Yeni dostluklara, yeni başlangıçlara en çok da yeni öğrenmelere açığız,ya siz?

Sevgi ve Saygılarımızla,

Münteha Adalı

CEO